| Madaalina12 a întrebat:

Daca sunt la mate info si sunt in clasa IX, am sanse sa intru ma medicina? Ce credeti

5 răspunsuri:
| matrix100 a răspuns:

La medicina stiu ca dai examen la chimie, biologie si altele... Daca chiar vrei medicina poate ar fi bine sa te transferi la alt profil. Inca ceva la medicina se intra foarte greu. trebuie sa fii stapan pe materie. Succes

| andrey663 a răspuns:

La mate info ai multe optiuni..si da. poti intra la medicina insa trebuie sa inveti bine...cred ca pana in XII ai sa te razgandesti...happy

| NoOneKnow a răspuns:

Draga mea, daca inveti ai sanse uriase. CUnosc persoane care au intrat la medicina si de la filologie, unde nu se mai face biologie din clasa a 11-a.

| bombarara a răspuns:

Daca nu te descurci la biologie si chimie ai varianta cu meditatiile, deci poti intra.

| YouDie a răspuns:

Da, ai sanse foarte marihappy.