| Robert8764 a întrebat:

Daca sunt la profil de protectia mediului si as vrea sa ma fac arhitect, as putea? Imi place foarte mult desenul si desing-ul pe calculator sa construiesc gen autocad.
1. Se castiga bine.
2. Chiar imi place.

3 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Cu protecţia mediului nu faci mai nimic. Ţie îţi trebuia mate-info ca să urmezi Arhitectura sau It-ul.
Nu pierzi nimic dacă încerci să dai, dar nu ştiu dacă vei intra, fiindcă ai nevoie de o medie destul de mare şi la bac şi la examen de admitere (dacă se dă). Ca să fii arhitect trebuie să ştii matematică şi desen.

| minda23 a răspuns:

Nu prea. Protectia mediului nu are nici o legatura cu arhitectura.

| Robert8764 explică:

Si vreau sa dau la o facultate de arhitectura.