| RoxyRoxana200 a întrebat:

Daca sunt la un profil tehnic pot da mai departe la posliceala? Sau daca sunt la filo sau la stiinte sociale pot da mai departe la posliceala?

4 răspunsuri:
| Lorena7712 a răspuns:

Surprinzator, chiar poti.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-are importanta profilul liceului absolvit, pentru scoala postliceala important este sa fi absolvit un liceu si sa reusesti la admitere. Sigur ca un profil corespunzator scolii postliceale te poate ajuta putin la admitere.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Indiferent de ce profil ai avut in liceu, la postliceala ti se va da examene de tip grila din materiile biologie, chimie si anatomie, insa stai fara grija deoarece nu trebuie sa înveti tot cap-coada! Aceste examene date vor sa le arate celor de la postliceala nivelul vostru sau "bagajul de cunostinte" pe care il aveti la aceste materii! Meriti"a doua sansa"

| BlankWhite a răspuns:

Indiferent ce profil ai face, poti sa faci mai departe postliceala, DACA INVETI.