| PussicatDolls a întrebat:

Daca sunt licențiată in Stiinte Administrative- Administratie si Management Public si fac master in Studii Economice, pot sa ma angajez la ANAF?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Așa, fără pile?!? Depinde, dacă îndeplinești condițiile de studii cerute pentru postul pe care vrei să lucrezi și promovezi și examenul de angajare - da.
Dar asta e o situație pur ipotetică. Noi trăim în România și realitatea bate filmul de foarte multe ori.

| Pabibabum09 a răspuns:

Din punct de vedere teoretic, da! Privind starea Romaniei, nu! Nu ma înțelege gresit, insa in Romania este cumva "care pe care"! Trebuie sa ai rădăcini puternice acolo ca sa te poti angaja din prima si asa de usor! Mult succes!