| Radu_Anamaria_1996 a întrebat:

Daca sunt pe profilul stiinte ale naturii pot sa fac ASE-ul dupa?

3 răspunsuri:
| Mihriban a răspuns:

Nu conteaza profilul din liceu cu facultatea pe care vrei sa o urmezi...In plus la ASE din cate stiu trebuie sa stii matematicaa, oricum e legat de stiintele exacte.iar cum la stiinte ale naturii se studiaza matematica nu vad care ar fi problema. Si eu sunt tot la profil de stiinte ale naturii dar asta nu inseamna ca trebuie sa urmez facultatea de medicina/chimie/biologie...Cred ca ti-ar fi fost mai greu daca erai la filologie si voiai sa dai la ASE. In orice caz, multa bafta! happy

| Kenya a răspuns:

Da,normal ca poti.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!