| Contascuns0742 a întrebat:

Daca termin 12 clase și îmi iau examenul de Bacalaureat pe profilul,, comerț" la un liceu tehnologic pe ce pot merge mai departe la facultate? Evident, facultatea trebuie sa aibă legătură cu profilul pe care l-am urmat în liceu. Sper că am încadrat întrebarea la categoria potrivită.

4 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Poti sa faci ce facultate vrei tu. Nu e obligatoriu sa te duci pe aceeasi filiera. De preferabil ar fi sa mergi pe un profil asemanator, dar daca te-ai razgandit si vrei sa obtii o licenta in altceva decat comert, o poti face.

| Frank51 a răspuns:

Evident facultatea nu trebuie să aibă legătură laughing

| mihai69 a răspuns:

Poți alege facultatea care te va pregăti cel mai bine pentru meseria pe care visezi s-o urmezi. Nu are nicio legătură cu ceea ce ai făcut în liceu.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti alege ce facultate vrei.
Profilul liceului absolvit nu are importanta, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.