| BaranCrina a întrebat:

Daca termin facultatea de Balneofiziokinetoterapie și refacere in cadrul unei facultății de medicină ies cu "funcția" de doctor sau specialist?

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Medic. Doctor e cel care a făcut un doctorat într-un domeniu - în cazul tău medicină.

| alina2k18 a răspuns:

Doctor-medic iesi daca faci facultatea de medicina.
''Ce Ieși după Facultatea de Balneofiziokinetoterapie?
Balneofiziokinetoterapie este și la postliceală, dar acolo termini ca asistent BFKT, în timp ce colegii de la facultate vor fi licențiați în BFKT sau Kinetoterapie și Motricitate Specială. Un kinetoterapeut licențiat (facultate) poate colabora cu unul sau mai mulți asistenți (postliceală).11 aug. 2019''
In concluzie esti kinetoterapeut cu studii superioare.