| ForevărTughedăr69 a întrebat:

Daca termin liceul cu profil stiinte sociale, pot urma o cariera in tehnologie/calculatoare?

5 răspunsuri:
| PupDavid a răspuns:

DA happy

| sunny77 a răspuns:

Poti urma orice facultate doresti dupa profilul stiinte sociale deoarece aproximativ la toate facultatile se da examen de admitere, deci nu conteaza ce ai studiat la liceu daca la examen faci totul bine si inveti pentru el.Deci da, poti urma o cariera in tehnologie/calculatoare.Mult succes in continuare si spor la invatat!

| Mann02 a răspuns:

Daca ai pasiunea asta si stii ca iti place foarte mult, nu lasa sa treaca, e foarte important sa faci ceea ce iti place in viata, munca ti se va parea mult mai usoara.
Eu spre exemplu am terminat contabilitate si acum fac politehnica tongue

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Te poti duce la orice facultate vrei, numai sa fi pregatit pentru examenul de admitere
daca te duci la mate-info o sa crezi ca faci ore de info si o sa fie mai bine, dar la mine in tot liceu nu e un profesor bun... invat singur info

| ElenaSA a răspuns:

Un profil urmat la liceu nu constituie o bariera pentru a urma o facultate. Nu iti interzice nimeni nimic.Totul este sa faci fata examenelor de admitere la facultate.