| littlebigdaddy a întrebat:

Daca termin profilul filologie [ intensiv engleza ] ce facultate as putea sa urmez?
Am avut mai multe idei in cap dar toate sunt anapoda laughing
Gen : am vrut sa ma fac nutritionist la un momendat iar apoi sa merg in armata laughing[ nu ma pricepi ]
Ceva sfaturi mi-ar fi de ajutor mersi happy

2 răspunsuri:
| Summeeerr a răspuns:

Pai. poti sa faci facultatea de turism.iar daca vrei sa te faci nutritionist si nu esti la liceu deja sau chiar daca esti la liceu poti sa te transferi la o scoala sanitara, poate te ajuta ce se mai invata pe acolo. Si daca vrei sa te faci politist sau sa te duci in armata eu zic sa intrii la liceul din Alba Iulia ..liceul militar Mihai Viteazul, am cativa prieteni acolo si mi-au zis ca si-au luat o garsoniera pe numele parintelui sau mi se pare ca scoala aia are si internat. Dar sincer nu prea conteaza liceul, numai sa ai note mari la bac, asa poti intra la orice facultate vrei.

| pilifalexandru a răspuns:

Facultatea de limbi straine sau poti face o facultate cu predare in limba engleza.