| Anomim2025 a întrebat:

Dacă un angajator pune un anunț cu același post o dată la câteva luni unde credeți că ar fi problema?

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Problema este cu siguranță la angajator. Am remarcat și eu câteva firme care de vreo 2 ani tot caută om pe postul respectiv sau cel puțin asta reiese din anunțul repostat lunar. Deci ceva nu e ok. Pe foametea asta e bătaie pe fiecare post de lucru așa că ceva nu miroase a bine când un post liber nu se ocupă în mai puțin de 6 luni-1 an. Posibil salariu foarte mic și cerințe exagerate (ca aproape peste tot la privați).

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Duce lipsa de personal logic.

| Zuzu1991 a răspuns:

In afara de job-uri care sunt cautate in draci, cum ar fi IT, la care se fura angajatii de la un angajator la altul (ne-a venit unul nou in IT si a plecat in prima zi, presupun ca a aplicat la mai multi, si l-au sunat unii si i-au spus ca ii dau salariu mai bun sa vina la ei)
sunt si job-uri in care se ruleaza personal, adica salariu e de ultimul rahat, asa ca se prefera sa aiba angajati noi tot timpul decat sa mareasca slariile (cum ar fi la chestii de gen McDonalds)

| Werrich a răspuns:

Poate a intervievat toti candidatii si niciunul nu a corespuns criteriilor lui.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Mai mult ca sigur la el. Pe foametea asta un job bun nu ramane neocupat prea mult timp

| Mopmop a răspuns:

Salarizare, programul de lucru, conditiile de munca oferite de angajator. Mentalitatea angajatorului si a angajatului deopotriva, posibila lipsa de abilitati negociere...