| anonim_4396 a întrebat:

Daca un coleg de munca mananca ceva puturos...cum ii spui?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Mai bine nu-i spui nimic.
Daca te deranjeaza, nu te uita sau mergi in alta parte.
Poate nu are altceva de adus de mancare sau poate mancarea asta-i place, gustul, chiar daca nu arata ca la restaurant.

9 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Il ignori..., pleci de langa el cand mananca!
Doar pe tine te deranjaza, alti colegi nu mai sunt in preajma., esti doar tu cu el in birou? Pe ceilalti colegi nu ii deranjaza?

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Pai nu-i spui, ii dai de inteles cand deschizi geamul happy

assiris
| assiris a răspuns:

Daca esti sincer, cel mai bine este sa-i spui ca nu suporti anumite mirosuri si daca nu se schimba, iesi din birou cind maninca el si cind revii deschide geamul. Daca este nesimtit, nu prea ai ce-i face decit sa-i spui bancul cu Bula:

Bula venea zinlnic la scoapa cu 3 hamsii intre doua feliute de paine si toata clasa mirosea a peste. Nu aveau parintii sa-i dea altceva.
Trebuia sa vina o inspectie si invatatoarea i-a spus lui Bula ca il roaga ca a doua zi sa nu mai vina cu hamsii si i-a dat si niste bani sa-si ia ceva, unt, cascaval.
A doua zi - inspectie. La ora mesei bula scoate pachetelul cu paine unsa cu unt si deasupra cu icre negre.
Inspectorul o intreaba pe invatatoare, unde lucreaza parintii lui Bula de-si permite sa aduca la scoala sandwich cu icre negre. Invatatoarea il intreaba pe bula care intre timp adormise cu capul pe banca:
- Bula ce ai de esti obosit si de unde ai avut bani de icre?
Bula raspunde:
- Doamna nu am dormit toata noaptea toti din casa, am stat si am scos ochii la hamsii ca sa pun pe painea cu unt.

| beba a răspuns:

Dar ce te faci daca colegul miroase''puturos''?hee hee
Am la lucru o tipa care pur si simplu pute, nu poti sta in acelasi birou, nu mai vorbesc sa stea mai aproape.Nu face baita deloc desi aici apa e aproape gratishappyEu am evitat-o dar ea nu...vine sa ma intrebe diverse chestii, ce si cum sa faca.si mi se ridica parul pe minehee hee

auran
| auran a răspuns:

Il rogi ca data viitoare sa mearga la bucatari - in cazul in care aveti asa ceva la locul de munca- sau la bufet

| mami a răspuns:

daca consuma CEVA PUTUROS - ceapa, usturoi sau branzeturi, maninca si tu si atunci nu ti se mai pare puturos. sau cumpara un spray de camera si pune vina pe cei care fac curatzenie dar mai intai deschide geamul pentru aerisire. asta daca nu il abordezi direct si serveste-l cu guma de mestecat

| TipulVerde a răspuns:

Eu intotdeauna sunt de partea sinceritatii. Daca te deranjeaza atat de mult si nu poti face altceva spune-i pur si simplu: "Dragul meu coleg de serviciu, nu te supara, dar circumstantele m-au adus intr-un punct fara de intoarcere, mai exact in situatia de a-ti spune ca acele alimente pe care tu le consumi, spre exasperarea noastra(sau doar a ta), emana mirosuri pestilentiale pentru ale noastre sinusuri"
Si cam atat... happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt de parere ca daca s-a intamplat o data nu ii spune; dar daca se intampla in fiecare zi ii poti spune mai in gluma, mai in serios happy (doar daca te deranjeaza foaaaarte tare)

| otypa a răspuns:

Besinos