| Andrei9923 a întrebat:

Dacă urmez un profil real, bio chimie, am sanse sa dau la o facultate sau scoala de politisti sau pompieri?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca ai sanse, daca te pregatesti bine la materiile din care se sustine examinarea. Le poti vedea pe site-ul oficial, la admiterea din anul in care o vei sustine.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Citeste articolele 37 la 40: http://www.academiadepolitie.ro/......an0804.pdf

| Alinuca776 a răspuns:

Si eu vreau sa dau la politie si crede-ma pe aia de la politie nu îi interesează nici daca ești la mate info, atât timp cât treci examenele. Deci stai liniștit. Atâta ca daca te duceai la socio, filo aveai o pregătire mai solidă în ceea ce privește examenele, Dar cu putina pregătire suplimentară înainte de examen, poți într. Bafta!