| Monyyyyy a întrebat:

Dacă voi fi inginera in materiale ce șanse am ca posturi? Se câștiga bine? Am auzit ca mulți merg la Bosh

4 răspunsuri:
| SomethingFunni a răspuns:

Am o cunostinta care lucreaza ca inspector de calitate pentru o companie ruseasca ce cumpara materiale de constructii produse in China. Uneori mai negociaza si contracte. Are un background in stiinta materialelor si un master cu ceva mecanic, vorbeste 6 limbi. Castiga cam 1.2 milioane de ruble lunar, cam 18000 euro.

In general, Romania nu prea e tara pentru astfel de oportunitati.

| Monyyyyy explică (pentru SomethingFunni):

Dar totuși mi-as putea găsi un job bun? Și aicea? Măcar 1000 de euro salariu

| SomethingFunni a răspuns (pentru Monyyyyy):

Cineva cu titlul de inginer se vinde cam ieftin pentru 1000 de euro in Romania. Nu vad de ce nu ar fi posibil.

| Monyyyyy explică (pentru SomethingFunni):

Deci as putea și mai mult.Ma gândeam dacă am un viitor cu aceasta facultate