| Caood a întrebat:

Dacă voi lua pentru prima oară 7 sau 8 (la un test nu teza)va strica tot carnetul de note? Voi fi privit ca pe un elev neconstincios, pot sa m-a indrept sau nustiu va rog sa îmi ziceți și sa m-a consolati

Răspuns Câştigător
| SANDREIH a răspuns:

Atata timp cat e de la 7 in sus nu vad care e problema, pentru tine ce este mai important, o nota sau cunostiintele acumulate, stai chill, ajungi la facultate unde te multumesti cu 5 ca ai trecut de examen happy, serios acum, nici nu ar trebui sa te intereseze parerea celorlalti ca inveti sau nu, iti vezi de treaba, iei 7 acum si dupa aia 10, nu e capat de lume.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti elev foarte bun nu este mare lucru ca ai luat o nota de 7 sau 8, poate fi un accident si se remediaza cu notele urmatoare de 9 si 10, astfel ca vei avea tot o medie foarte buna.
Si cu ce te incalzezc consolarile noastre?

| AFR81 a răspuns:

Iti va strica carnetul de note? In ce sens? Printre notele de 5 se va strecura si un 7 sau 8? Refuz sa cred ca esti elev de nota 10, avand in vedere ca scrii "m-a indrept", "nu stiu" legat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai nevoie de consolare si te plangi atat pentru o nota de 8 vei fi considerat un tocilar