| teoiioetteoiioet a întrebat:

Daca vreau sa ajung frizer, ce profil la liceu trebuie sa aleg? si dupa liceu ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Orice liceu vrei tu, asta nu conteaza, ca dupa aceea faci o scoala postliceala de meserii: frizerie, coafura, manichiura-pedichiura, croitorie, asistent medical samd.

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Mergi la profesională. Profilul este ceva gen: igienă și îngrijirea corpului. Faci 3 ani și primești certificat de calificare după care continui liceul până în clasa a XIII-a și dai bacalaureatul. De angajat te poți angaja după ce termini clasa a XI-a și au certificatul de competențe.

| ReddY25 a răspuns:

Cum a scris și Gaby

| Lubeniță38900 a răspuns:

Nu îți trebuie profil de liceu. Sunt cursuri câteva luni, te învață să tunzi, dai un examen și după îți dă diploma de frizer și gata. Poți să te faci frizer și cu 2 claselaughing

| alibaba99 a răspuns:

Mergi si te angajeaza la o frizerie. La inceput faci curat pe urma incepi sa inveti de la ei. Chiar daca tb sa platesti pentru asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, uite un site, dai copy paste si te trimite direct.

https://bestcor.ro/......?/cursuri/

Succes