| asdfqw a întrebat:

Daca vreau sa dau la academia de politie la ce liceu ar trebui sa intru? Cam cu ce medie ar trebui sa termin si in ce oras se face?

6 răspunsuri:
| sergiu76 a răspuns:

Nu conteaza liceul, in general trebuie sa ai medii mari si conteaza cel mai mult media la purtare. bucuresti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt pasionata de Politia Rolove struck liceu? pai ai putea sa optezi pentru AL.I.Cuza din Bucurestitongue anul trecut s-a intrat cu 9. 65 l filologietongue [nu este liceul pentru politie, dar ma gandesc ca daca exista Academia de Politie AL.I.CUZA.hee hee si vrei sa mergi mai departe la ea poate tin cont si ca ai facut acel liceuhee hee. nu stiu acum...

| NDY a răspuns:

Liceul nu prea conteaza, insa ar fi de dorit unul cu profil sportiv...Ar fi bine sa ai o medie mai mare de 7 si poti intra in mai multe orase, nu doar in bucuresti dar si in iasi de ex. ))

| NOC a răspuns:

Daca esti sigura de alegerea ta si nu se va schimba pana la admitere, fa un liceu cu profil uman unde sa poti invata istorie si limbi straine, preferabil si gramatica limbii romane. Profilul o sa te ajute si la bacalaureat, nefiind nevoie sa dai probe ca matematica, fizica etc.

Media cu care termini liceul nu conteaza cu excepti purtarii. Ai grija cu materiile de mai sus si nu vei avea probleme. Plus sportul.

| narcis13 a răspuns:

Nu conteaza liceul si media anilor de liceu, pentru ca se da examen de admitere la Academie.Probele sunt limba romana-scris(fara literatura), istorie scris, limba straina scris si proba sportiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce note trebuie sa ai