| ReZiSTorr a întrebat:

Daca vreau sa dau la politie, pot da si daca nu fac liceul de politie? Ce trebuie sa fac sa pot da la politie?

3 răspunsuri:
| 1RoxaNNa a răspuns:

Da,poti si daca nu ai dat la un liceu specializat. Poti face dupa terminarea liceului o facultate pentru politie. Sper ca te-am ajutat!

| neutrino a răspuns:

Termina cu succes orice liceu doresti si apoi poti merge acolo unde crezi tu de cuvinta. O facultate nu conditioneaza profilul liceului terminat.

| xAlessia a răspuns:

Buna! Da poti sa da-i la poliție, nu contează liceul. Depinde unde vrei sa da-i ai diferite probe. Prima proba de care trebuie sa treci este testul psihologic daca treci de el urmează probele fizice rezistența, aruncarea mingii medicinale si viteza. Apoi testarea la româna -engleza (sau alta limba) si ( istorie sau geogra) nu la toate se da din Isto si geogra ..depinde unde vrei sa mergi. Bafta!