| FaraNumePls a întrebat:

Dacă vreau să devin însoțitor de bord pe lângă limba engleza spaniola ar fi o alegere buna pentru a doua limba?

Răspuns Câştigător
| BotezanDaniel a răspuns:

Bună! Limba spaniolă deoarece se vorbește în număr mare.A doua îți recomand franceza

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Orice limbă e bună. Spaniola la fel cu oricare alta. Deși dacă vrei musai o limbă care să fie chiar utilă ar fi araba: așa ai putea mai ușor să te adresezi liniilor aeriene din țările Golfului, companii foarte bune și care plătesc bine echipajele.

| Goddess23 a răspuns:

Buna. Limba germana sau franceza sunt indicate daca te decizi sa lucrezi pe plan european, toate companiile aeriene au curse in Austria, Luxembourg, Belgia, Monaco. Si totusi nu e suficient sa fii cunoscator doar de 2 limbi chiar daca le stapanesti mai ceva decat limba romana.