| madalinuk a întrebat:

Daca vreau sa imi deschid afacerea mea, ce materii trebuie sa fac la facultatea de business?

Răspuns Câştigător
| vatasanumaria a răspuns:

Antreprenoriat este materia care te invata sa iti deschizi propria afacere.

2 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nimic din ce inveti la scoala nu te ajuta sa-ti deschizi propria afacere. Te invata cel mult sa administrezi o afacere deja prospera (desi strategiile comuniste pe care le inveti in facultate nu se mai potrivesc de vreo 20 de ani in piata).

| jamal000 a răspuns:

Nu exista facultatea de business, eventual poti studia stiinte economice si ulteiror iti poti deschide propria afacere! Bafta! Si atentie ca avd ca ai multe lacune lingvistice!