| anonim_4396 a întrebat:

Dacă vreau sa intru la liceu militar, dar pe net scrie ca actele s-au depus pe 1 martie, și noi suntem in Aprilie, mai pot aplica pentru liceu militar?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! 100% nu. Pentru ca sunt niste etape premergatoare examenului de admitere pe care le-ai sarit. Poti sa tii legatura cu Centrul Militar Judetean de care apartii. http://bit.ly/2zAX5GB In eventualitatea ca nu s-au completat locurile poti sa dai si in august. Eu n-am facut Colegiul Militar ci am mers direct la facultate dar cand am dat eu 50% dintre candidati au picat la examenul medical. Asa si acum. Sa zicem ca sunt 200 de locuri si aplica 300 de candidati. 75 pica la vizita medicala. Mai pica 50 la examene si raman 25 locuri. Pe alea se poate da examen in august.

2 răspunsuri:
| Zas a răspuns:

Poti sa-ti iei adio de la admitere anul asta.
Incearca la anul.

| NelsonM a răspuns:

Nu dar nu merita oricum