| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa ma fac economista pot sa merg la stiinte sociale? funda

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti merge la ce profil de liceu vrei, acesta conteaza doar putin in alegerea facultatii, respectiv este bine sa urmezi un profil care te-ar ajuta la admitere si apoi in facultate. Numai bine!

| OoBunnyoO a răspuns:

Poti merge si la stiinte sociale, insa mai bine urmezi ceva cu profil economic, cred ca te-ar ajuta mai mult.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Mai indicat ar fi sa mergi direct la profilul economic, sa nu fi obligata sa sustii anumite diferente de profil.