| Arianna703 a întrebat:

Daca vreau să mă fac organizator de evenimente trebuie neapărat să fac facultatea de management sau în loc de facultate pot face un curs de management?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu ai cum sa te faci nimic, daca nu ai facultate, asta este clar!

| Frank51 a răspuns:

Explică-ne și nouă, tu vrei să te angajezi pe urmă sau să-ți faci propria companie? Studiile sunt irelevante pentru Nr 2

| Yuoia a răspuns:

Facultatea, fler si muuuulta experienta. La toate nivelurile. Ca altfel o dai in bara frumusel.

| LordCristobal a răspuns:

Nu cred ca e neaparat nevoie de facultate dar ar trebui sa o iei undeva de jos.
Adica daca vrei sa organizezi nunti, botezuri trebuie sa fii chelner, ajutor de bucatar apoi dupa cati ani poti ajunge sa fii manager sau organizatir de evenimente.
Daca vrei sa organizezi evenimente culturale si acolo trebuie sa fii voluntar ca sa stii cum merge treaba.
Pentru organizare de concerte la fel.
Cred ca te-ar ajuta si facultatea de managment dar mai bine ar fi sa incepi de jos de undeva.

| Eireann a răspuns:

Cred ca mai degraba facultate de comunicare si relatii publice. Dar nu este nevoie de o facultate anume sau de o facultate in general.

| haileewatson a răspuns:

Te-ar ajuta mai mult facultatea de comunicare si relatii publice, dar nu e musai. Poti sa ai orice facultate sau nici una, important e sa inveti practica si sa capeti experienta in domeniu. Cauta firme de evenimente si vezi daca au internship-uri sau pozitii de asistent. Nu stiu cati ani ai.

| Scorillo a răspuns:

Depinde de ce evenimente vrei sa organizezi. Pentru cele funerare treuie sa faci facultatea de gropari(construtii), la hortiultura (jerbe si coroane_), facultatea de proiectare, asamblare si montare capac la coparsee, comunicare pentru bocitoare, si facultatea de master chef pentru coliva si celelalte.
Deci trebuie mai multe facultati (ca sa nu zica clientul ca nu esti in facultatile tale)