| FilosofulDepresiv2022 a întrebat:

Daca vreau sa ma fac profesor de universitate dupa ce termin facultatea, cum as putea proceda?

6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Trebe masterul 2 ani si doctoratul 3 ani, si apoi poti deveni asistent.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Poti urma si pe timpul facultatii modulul psihopedagogic. Trebuie sa ai toate modulele finalizate si doctoratul pentru a putea preda in facultate.

| Nirvanaaa a răspuns:

Hm depinde de facultate, la noi când se scoate un post la concurs se cer studii doctorale ( ori sa le ai în curs, ori sa le fi finalizat deja). Și sa ai modulul psihopedagogic făcut ( depinde la ce facultate vrei).

| DonEduardo a răspuns:

Iti iei doctoratul, in primul rand.

Răspuns utilizator avertizat
| omuletulofficial a răspuns:

Ti-ar trebui un mster cel putin si un atestat de pedagogie, daca nu ai terminal liceu pedagogic