| CristianaCrissPinka2002 a întrebat:

Daca vreau sa ma mut la alt liceu in ce consta procedura si cu cine trebuie sa vorbes

Răspuns Câştigător
| MariusFD96 a răspuns:

Te vei duce la secretariatul liceului tau pentru a le spune ca vrei sa te muti in alt liceu. Vei primi foile matricole si daca ai facut 10 clase vei primi diploma de 10 clase, daca nu, nu. happy Probabil ca va trebui sa faci si o cerere. Iti vor spune la secretariat ce si cum. Apoi pentru a te transfera in alt liceu vei lua cu tine foile matricole, diploma (daca este cazul), copie legalizata de pe certificatul de nastere (daca nu cumva ai asta deja in dosarul de la liceul actual), copie de pe buletin, buletinul original si acordul unui parinte daca esti minora. Tot cu acordul unui parinte iti vei putea retrage si dosarul de la liceul actual. Si mi se pare ca trebuie sa vina un parinte la liceu sa vorbeasca despre aceste lucruri. Tu poti doar sa te interesezi dar daca esti minora nu poti sa misti nimic fara un parinte. In functie de liceul in care te vei muta este posibil sa dai si niste diferente. Dar asta doar daca te muti de la un profil la altul. Daca te muti pe acelasi profil nu cred ca va mai fi nevoie de diferente. Succes! happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima data trebuie sa vorbesti cu parintii pentru ca acestia sa fie de acord. Odata ce parintii sunt de acord trebuie sa vorbesti cu directorul. Atunci vei face o cerere care trebuie sa fie aprobata de catre director. Mai departe directorul iti va spune ce sa faci