| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa ma transfer de la facultatea politehnica la stiinte politice se poate? Sunt in an1 si abia acum realizez ca e greu profilul. Nu ma judecati gresit... Am nevoie de un raspuns va multumesc TPU

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te poti transfera sunt profile si materii diferite, la fel se poate ca si modalitatea de admitere este diferita.
Va trebui sa dai admitere, anul viitor, la facultatea de stiinte politice.

| laurentiu80 a răspuns:

Parerea mea este sa ramai la Politehnica, deoarece e criza de ingineri in Romania cam in orice domeniu. Iar in afara sunt foarte cautati inginerii romani, cam in orice domeniu. Stiintele politice e o facultate pe care o faci degeaba fara viitor. Da-ti toata silinta si invata :happy

| Strimbanu_Liliana_1991 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa ramii deja acolo la ce ai inceput pentru ca crede-ma oriunde nu te-ai duce peste tot vei intilni dificultati...

| Crin51 a răspuns:

Va multumesc mult prieteni pentru raspunsuri!