| Manug1 a întrebat:

Daca vreau sa urmez o cariera din tenis ce liceu să urmez( sunt din Bistrița)și fac tenis la GS tenis club,

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

N-are nimic de-a face... "racheta cu prefectura" adică nu contrază liceul - dacă joci bine, asta e important

| Lioana a răspuns:

Exista licee cu profil sportiv dar nu cred ca vei face tenis acolo, ci sporturi de echipa.
Scoala nu prea are legatura cu sportul. Daca vrei sa faci un sport ai nevoie doar de multe antrenamente. In rest alege un domeniu in care vrei sa activezi pe langa sport.