| Altintop a întrebat:

Daca vrei sa devi anestezist, trebuie sa mai sti ceva, in afara de biologie si chimie?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să faci o facultate de medicină cu durata de 6 ani.
Pa, pa.

| paulx94x a răspuns:

Eu cred ca da, fiindca tot trebuie sa faci fac. de medicina unde inveti mai multe, desi principalele sunt acestea.

| Dana211 a răspuns:

Trebuie sa stii multe dat fiind faptul ca trebuie sa termini o facultate de medicina generala care dureaza 6 ani. Dar pentru inceput da trebuie sa stii numai chimie si/sau biologie

| victorandrei a răspuns:

Daca vrei sa dai la medicina, cauti pe site si o sa gasesti bibliografia pentru admitere. Dupa ce intri o sa ai de invatat mult mai multe decat chimie si biologiehee hee

| razvyx a răspuns:

Sincer da...cum sa te aperi de cei carora nu leai facut bine anesteziabig grin

| madalina88 a răspuns:

Mdaaa trebuie sa stii si niste anatomie ca doar nu faci anestezie asa la intamplare trebuie sa stii unde sa introduci acul