| LecaSorin1688 a întrebat:

Dar ca lacatus constructii metalice poti iesi mecanic auto?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Corect!
Lacatusul in constructii metalice nu are nici o legatura cu mecanica auto.
Lacatusul in contructii metalice lucreaza pe santier, si se ocupa in constructii de hale si magazine (ex. dedeman, kaufland, etc). De asemenea poate lucra in constructii de poduri rutiere, poduri de cai ferate, turnuri de telefonie mobila, etc. Lacatusul in constructii metalice nu are nici o legatura cu mecanicul auto. Sunt meserii total diferite.

Leca, te sfatuiesc sa depui un efort si sa dai la liceu chiar daca nu vei lua bacul. Scoala profesionala ar trebui desfiintata pentru ca atunci cand vei vrea sa te angajezi undeva toti patronii te intreaba daca ai facut liceul. Si lipsa liceului te va impiedica sa ai o functie mai inalta si salariu mai mare.
Scoala profesionala era buna pe timpul lui Ceausescu deoarece angajatii erau platiti mai mult decat mai marii lor; acum este invers. Trebuie doar sa depui efort ca sa inveti; si merita.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Lacatus confectii (constructii) metalice este in domeniul constructiilor. N-are nici o legatura cu auto.

| Salontanul a răspuns (pentru anonimg):

Nu trebuia sa-mi explici mie ci lui. Eu, din intamplare, am una din meserii lacatus confectii metalice si am lucrat ca muncitor cu inalta calificare B1 baza (asa se numea pe vremea lui Ceausescu). Celelalte sunt: depanator radio-tv, gestionar, agent paza si militar de cariera. Deci iti dai seama ca stiu ce vorbesc si am o policalificare, precum si o lunga experienta de vaiata care ma face sa cunosc multe.

| anonimg a răspuns (pentru Salontanul):

Nu am scris ca sa-ti explic tie. S-a nimerit sa scriu in dreptul tau doar pentru ca am fost de acord cu postarea ta. Dar eu i-am scris lui Leca. Acum nu am cum sa mut postarea. ^_^

| anonimg a răspuns (pentru Salontanul):

Corect!
Lacatusul in constructii metalice nu are nici o legatura cu mecanica auto.
Lacatusul in contructii metalice lucreaza pe santier, si se ocupa in constructii de hale si magazine (ex. dedeman, kaufland, etc). De asemenea poate lucra in constructii de poduri rutiere, poduri de cai ferate, turnuri de telefonie mobila, etc. Lacatusul in constructii metalice nu are nici o legatura cu mecanicul auto. Sunt meserii total diferite.

Leca, te sfatuiesc sa depui un efort si sa dai la liceu chiar daca nu vei lua bacul. Scoala profesionala ar trebui desfiintata pentru ca atunci cand vei vrea sa te angajezi undeva toti patronii te intreaba daca ai facut liceul. Si lipsa liceului te va impiedica sa ai o functie mai inalta si salariu mai mare.
Scoala profesionala era buna pe timpul lui Ceausescu deoarece angajatii erau platiti mai mult decat mai marii lor; acum este invers. Trebuie doar sa depui efort ca sa inveti; si merita.

| GdX a răspuns:

Daca faci liceul de mecanica auto da, sau daca faci cursuri de pregatire profesionala.

| anonimg a răspuns:

O imagine despre cum arata un lacatus constructii metalice:
https://img30.olx.ro/......-firme.jpg

| ALGator a răspuns:

Trebuie să completezi calificarea. Dar ceeace știi ca lăcătuș te ajută putun.

| Printesa10TM a răspuns:

Nu, dar daca iei cursuri in domeniu te ajuta.

| LecaSorin1688 explică:

Dar și cu ce meserii iesi?