| ruWssOiaLnF a întrebat:

Dati-mi si mie o idee de meserie...imi place literatura si designul interior.

5 răspunsuri:
| stpu a răspuns:

Cica meserii: Poet, dramaturg, scriitor, actor. Ar fi bine daca astea ar fi meserii, artistii n-ar mai muri de foame laughing

In fine, daca doar iti place designul interior si nu te pricepi la desen sau nu urmezi o facultate de profil, degeaba iti place.
Poti lucra ca redactor la o revista care se ocupa de design interior... Redactor e o meserie.

| ruWssOiaLnF explică (pentru stpu):

Buna ideea asta cu redactorul...pana acum nu m-am gandit.

| Natiiiiiii a răspuns:

Literatura:Jurnalist; Actor; Profesor
Design interior: designer interior
designer in general

| Elena_Cristina_1996_zkg4 a răspuns:

Literatura: Poet
Dramaturg
Scriitor
Actor
Design interior: designer interior
designer in general
poti lucra in constructii happy

| ruWssOiaLnF explică (pentru Elena_Cristina_1996_zkg4):

Ohh...toate meseriile de la literatura suna bine...da din pacate nu prea au vreo realizare la noi in tara(si eu ma gandeam la actorie).