| ysi a întrebat:

DAU FUNDĂ!
Care este salariul de asistenta la noi în țară? Da-ți-mi si cateva exemple de spitale cu salariul (de asistenta). Va rog, cat mai repede happy

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Minimul pe economie, ceva mai mare daca ai experienta, oricum nu cred ca trece de 1600 ron, poate prin sistemul privat.

Exemple de spitale? pai orice spital are asistente

| ysi explică (pentru suntserios):

Ma refeream sa-mi dai exemplu de spitale, adica sa-mi zici la fiecare cat este salariul, dar cred ca la toate sunt la fel. Multumesc.Primesti funda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
salariul unei asistente in Romania este in jur de 800 de lei lunar, iar in Germania daca cunosti limba germana, si profesezi acolo salariul in comparatie cu cel din Romania este enorm.
O zi buna.