| Bixuuuuuu a întrebat:

Dau Funda! Spuneti-mi si cam cat costa un curs de chelner, cat dureaza si cam ce se invata! si in focsani sunt cursuri? unde se pot face? Nu gasesc pe net.

Răspuns Câştigător
| LineGuide a răspuns:

Cursurile pentru chelneri profesionisti pot costa intre 600 si 3500 de euro, desigur a doua suma fiind intalnita mai mult in strainatate. Cursurile dureaza de la cateva zile, pana la chiar 6 luni, pentru ca depinde de tipul de chelner dorit, si de examenele pe care vrei sa pe dai pe parcursul cursurilor.
Mult noroc!

| Bixuuuuuu explică (pentru LineGuide):

Care sunt si cate tipuri de chelneri exista? si ce examene se da? :p

| LineGuide a răspuns (pentru Bixuuuuuu):

Ahhh, sunt foarte multe, si pentru fiecare tip exista cate un examen, practic, sau teoretic. Depinde ce servesti, unde, si chiar cui.