| Ionela656 a întrebat:

De cate ori caut pe internet: ce salariu primeste X nu gasesc NIMIC!
Caut doar cateva cifre. De exemplu cautam ce salariu are un reporter. Am gasit pagini pline cu scris dar salariu nu!
Asa ca va intreb pe voi. Vreau doar salariul sa mi-l spuneti. Nimic altceva. Acele cifre.

Ce salariu au urmatorii:

Reporter
Prezentatoare TV
Make-up artist
Vanzator de ceapa in piata

7 răspunsuri:
| Bobby711 a răspuns:

Salariul la stat e fix cand lucrezi la o firma difera de la un angajator la altul un reporter care lucreaza la stirile locale nu o sa primeasca aceeasi bani ca unul care lucreaza la stirile nationale. Poate te vrei sa te angajezi ca mecanic de exemplu ai de ales intre a primii 14mil de ex in fiecare luna pentru 5h lucrate pe zi sau 16mil pe luna pentru 7h pe zi sau poate ca la 2 angajatori diferiti vei primii sume diferite pentru aceleasi ore lucrate. Depinde cum merge afacearea cat de mult iti meriti salariul si daca angajatoru tau e citra sau nu.

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Nu le vei gasi pe net

| darrio2007 a răspuns:

Salariul este confidential.Mai ales la ce vrei tu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai logic ca nu gasesti si nici aici nu iti va spune nimeni pentru ca salariul difera de la persoana la persoana in functie de post, experienta, angajator, orasul in care lucreaza, cum si a negociat salariu samd...

| alessia5158 a răspuns:

Nu vei gasi!---nu numai pentru motivul confidentialitatii lefurilor, ci din multe alte motive(unele tin de firma angajatoare, altele de angajat, altele de conditiile de lucru etc.)

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Salariile sunt confidentiale si nu vei gasi nicaieri doua salarii la fel. Depinde de negocieri, de patron de tipul de mass-media, etc.

| PeFuga a răspuns:

Aceste salarii nu sunt publice si nici batute in cuie pentru ca ele sunt negociate prin contract (mai putin vanzatorul de ceapa care are propria afacere).

Negocierea se face in functie de experienta si reputatia persoanei. Un make-up artist poate sa castige cand si cand un 50 de lei pentru un machiaj facut acasa unei cunostinte, poate sa fie angajat la un salon si sa primeasca procent din cat lucreaza sau poate sa fie super-cautat in afara si sa primeasca mai multe mii de euro prin contract pentru o prezentare de moda de cateva ore la Bucuresti...