| Gabriel7882 a întrebat:

De ce am nevoie sa devin electrician și ce medie am nevoie la capacitate să pot da la profilul acesta? Localitate Campina

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O postliceala de meserii, dupa terminarea liceului si luarea BAC-ului.

| sierra1 a răspuns:

Intră tu la un liceu - oricare o fi ăla și te orientezi pe parcurs - poate o să vrei să fii inginer

| mihai69 a răspuns:

Ca să devi DOAR electrician, e suficient să faci un curs de calificare sau să urmezi o școală profesională. Din câte știu, nu contează mediile în acest caz.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vezi si la liceele tehnologice! Stiu ca sunt la Rm-Valcea si Bucuresti (mai aproape de tine).

Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a lucra in domeniu electric, poti urma un liceu de profil energetic sau un curs de calificare de electrician (dupa terminarea liceului), eventual o facultate de profil electro-energetic.
Pentru a putea lucra si independent, vei avea nevoie si de autorizatie, cu examen de treapta.