| mtrix a întrebat:

De ce ar trebui sa mergi la o facultate de informatica?
ce beneficii sunt?

4 răspunsuri:
| AleX12139239123 a răspuns:

Multe persoane cauta informaticieni si este o munca bine platita si de asemenea nu dai cu sapa

| anonimuIndragostit a răspuns:

Daca te duci la o facultate de informatica dupa ce o termini professia de informatitian este foarte căutată si bine platica.
Daca nu iti place informatica mai bine nu te-ai duce pentru ca informarica trebuie inteleasa din clasa a9 si daca nu ai inteles mai bine te-ai axa pe alta facultate.
Si când am zis de salqriu un programator la o firma de jocuri primeste in jur de 5000-7000lei salariul pe luna

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Inveti cum sa te joci pe calculator

| mtrix explică:

Am inteles informatica cat-de-cat, doar ca mi se pare o meserie foarte plictisitoare in care doar stai in fața unui calculator 8-9 ore pe zi, multe persoane care au mers pe informatica castiga bani frumosi doar ca nu prea au viata sociala