| anonim_4396 a întrebat:

De ce daca vreau sa devin ceva in viata, altul spune ca nu o sa reusesc sau e contra?

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Pentru ca oamenii de nimic incearca sa ii traga si pe ceilalti la nivelul lor.
Chestia asta e prezentata si in Riga Crypto.

Tu n-avea treaba cu el, vezi-ti doar de planul si viata ta. Orice e posibil, trebuie sa visezi maret.

| Plato a răspuns (pentru Plato):

Ma gandeam sa-ti las si citatul asta din Victor Hugo:
„Prin urmare, prietene, nu ezita să ai o pasiune, să te îndrăgosteşti de un ideal, şi, mai ales, să perseverezi în această iubire. Nu ţine cont de privirile ironice ale celor din jur la adresa produselor pasiunii tale. Ei nu pot înţelege cât de mult ai crescut cu ele şi prin ele. Şi, pentru că ai totuşi nevoie de recunoaştere, de gratificare, felicită-te singur pentru orice reuşită, dacă ceilalţi nu se grăbesc să o facă. Cert este că, înaintând cu răbdare, stoicism şi fără abateri majore pe acest drum, vei merita, într-o zi, să ţi se pună la rever insigna de persoană creativă."

| Dalmore a răspuns (pentru Plato):

Ai mai citit si altceva in afara de Hugo?

| Plato a răspuns (pentru Dalmore):

Din fericire pentru mine, destul de multi pe langa el. Am totusi indrazneala de a avea un favorit, in speta Victor Hugo, un geniu desavarsit.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa ce-ti place, si fa-o des!winking
Este un citat care il fredonez non-stop. happy

| unvecin a răspuns:

Probabil n-ai reușit (încă) să îi convingi că planul tău e realizabil și bun.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru unvecin):

De ce ar trebui sa convingi pe cineva de validitatea unui plan? E planul TAU, viata TA. Raspunsul lui Plato e fix pe subiect, chiar daca am urit din tot sufletul Riga Crypto si lapona ma-si.winking

| combativul a răspuns:

Ce treaba ai cu restul? Fa ce-ti place

| phantom22 a răspuns (pentru combativul):

Raspuns inteligent.

| phantom22 a răspuns:

Poti sterge acest comentariu te rog? vreau sa fie un profil anonim