| MiryamDeniz a întrebat:

De ce în medicină se plătește atât de prost?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Nu cred ca e vreun parlamentar pe aici sa-ti raspunda... big grin Poate pentru ca sa poata sa aiba fiecare din ei niste salarii cat pentru un oras intreg!

7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Statul roman plateste foarte prost in general...ca nah..nu sunt fonduri multe la buget

| AFR81 a răspuns:

Se plateste prost doar in Romania. Se intampla asta pentru ca asa este sistemul. Putine domenii sunt platite acceptabil. Nu le plange, insa, de mila medicilor. La cate spagi iau compenseaza ei.

| anonima0101 a răspuns:

Hmm..doar in Romania se plătește " atât de prost" in schimb in alte tari, medicina se plătește foarte bine.

| MiryamDeniz explică (pentru anonima0101):

În România făceam referire.winking

| justadream94 a răspuns:

Este lege si treptat salariile se vor dubla incepand cu 2016..asta pentru medici

in Romania salariile sunt mici in general.

| BlackArt333 a răspuns:

Pentru ca majoritatea pacientiilor cu boli mortale mor! :/

| MiryamDeniz explică (pentru BlackArt333):

Deci medicii nu sunt plătiţi bine deoarece pacienţii cu boli grave mor. Da, m-ai lămurit. Unde ţi-e logica, draga mea?