| andromeda147 a întrebat:

De ce in Romania sunt salarii atât de mici? sunt oameni cu facultate sau cu meserii grele care au salarii de sub 2000 de lei pe lună.Cum ar putea să trăiască cineva din banii aia? Cum ar trebui sa-si achite datoriile,sa mănânce,sa se îmbrace,sa-si plătească transportul? Acum vorbind de chestiile de baza, minime.Nu mai vorbim de o ieșire la restaurant, de o vacanta.Eu am un venit cam de 3 ori mai mare și totuși nu-mi permit chestii extravagante și nu rămân cu bani de la o luna la alta.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că furt, corupție, resurse puține, personal slab instruit, educație, etc.