| adelinadelindada a întrebat:

De ce in ziua de azi e asa mare lauda sa iei la jandarmi sau politie? Da,sunt posturi foarte bune nu neg, salarii bune, pensie buna, job cat de cat lejer (depinde de zona)dar sa fim seriosi nu te umpli de bani.

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Pai la politie e lux, nu faci mare lucru, ai tot, si ce, la alte munci te umplii de bani? Muncesti in prostie la comanda patronului si poate iei mai putini bani ca la politie!

| adelinadelindada explică (pentru Mosotti):

Pai da, am si zis ca sunt multe beneficii ca politist, dar nu te imbogatesti, evident la noi in Romania in afara de medic si programator nu te umpli de bani din nimic laughing, adica slabe sanse sa iei prea multi bani pe undeva, dar zic asa ca daca te faci politist nu inseamna ca gata o sa ai lumea la picioare laughing

| Mosotti a răspuns (pentru adelinadelindada):

Dar un om care munceste de rand, nu munceste sa se imbogateasca si nici sa aiba lumea la picioare, de unde ideea?
Munceste in general ca abia sa se ajunga cu banii si sa mai puna ceva deoparte pentru maruntisuri.
Niciodata din munca de rand medie nu te imbogatesti.

Aia marii smecheri au lumea la picioare.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu rămâi niciodată șomer dacă nu faci prostii, ieși repede la pensie,

| adelinadelindada explică (pentru sadrian46):

Frumos raspuns.

| adelinadelindada explică (pentru sadrian46):

Pai da am zis mai sus ca sunt beneficii dar ma refer la faptul ca nu te umpli de bani.

| sadrian46 a răspuns (pentru adelinadelindada):

La care serviciu te umpli de bani?

| Yuoia a răspuns:

Si daca nu te umpli de bani, de unde isi permit politistii tineri sa aiba 2 apartamente si o casa, 2 masini, un ATV, si o motocicleta puternica?
Cam atat au tinerii mei vecini politisti. Eu stiu 5 in zona. Copiii sunt inca minori. Urmeaza sa le ia si lor cate o masina si ce vor mai dori. De unde?