| jan33tt a întrebat:

De ce isi incalzesc cantaretii vocea? cumva ca sa le vibreze vocea mai frumos si mai mult... fara prea multa straduinta? cum pot face sa mi vibreze vocea cat mai mult? oul ajuta? sau ceaiurile calde? inainte de a canta ceva?

Răspuns Câştigător
| catalinalina a răspuns:

Singur/a tiai raspuns la intrebare. tocmai din asta isi incalzesc vocea si pentru a putea canta mai mult, iar ceaiul fata prea mult zahar/miere cu jumate de ora inainte de a canta (cel putin asa mi-a spus doamna de canto) si un ou crud dimineata de asemenea

1 răspuns:
| ALEX97_6098 a răspuns:

Da asa-i ai dreptate, ciocolata mai este buna si mierea dar nu cu mare masura big grinhappy