| anonim_4396 a întrebat:

De ce multa lume zice ca la Medicina Dentara e mai greu ca la Medicina Generala? Nu sunt inca studenta dar mie mi se pare ca la MG e mult mai complexa materia si mai multa.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te lua după ce zice lumea. Dificultatea de la medicina dentară este de alt tip. Este nevoie să ai în plus dexteritate manuală, care este un fel de inteligență a zonei motorii. Dacă ești mâini ne îndemânatice, nu faci față în meserie.

7 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Cum sa fie mai grea dentara? Pana si admiterea e mult mai usoara la ei

| anonim_4396 explică (pentru AdelinaC):

Asa imi zicea lumea ca este mult mai mult de invatat si ca e stres mai mult. Nici mie nu imi prea vine sa cred.

| AdelinaC a răspuns (pentru anonim_4396):

Am prieteni la dentara iar eu am terminat generala. Nu este nici pe departe mai grea dentara.

| StrongHeart a răspuns:

Ce a zis si mosulica, iti trebuie dexteritate si concentrare maxima.
Un dentist bun poate avea o cariera de succes, realizari financiare si satisfactii multe.
Daca asta e ce iti doresti, dai inainte fara nici un fel de frica.

| Tian44 a răspuns:

Asa zic si eu, o fi complexa medicina dentara, dar nu vad cum ar putea fi mai complexa ca mg. eu sunt in anul 1, totusi ei au 5 ani si noi 6, ei invata mult mai axat pe ceva decat noi.

| anonim_4396 explică (pentru Tian44):

Si nu ti se pare ca e mai grea si mai multa ca la MD?

| Tian44 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu concret.