| KingSize a întrebat:

De ce numai prostii au noroc in viata?

14 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Norocul e pentru amatori...

| horia2012 a răspuns:

Nu e vorba de noroc ci de echilibru.
Nu ai sa vezi oameni bogati, frumosi, inteligenti, destepti, descurcareti,...
toate la un loc.
Nu ai sa vezi oameni, urati, prosti, idioti, cretini... toate la un loc.
Ce ti se da pe o parte, ti se i-a pe cealalta parte.
Ce ai vrea sa fi?
Un prost cu bani sau un om realizat.
(in orice domeniu) ex. poti fi un mecanic auto bun, sa ai clienti o gramada.
Uita-te in jurul tau si ai sa gesti singur exemple.
Si nu uita:
APARENTELE DE MULTE ORI INSEALA.

| VadTot a răspuns:

Pentru ca desteptii gandesc prea mult si se impotmolesc in propriile desteptaciuni! ceva de genul intelegi

| Iulian03 a răspuns:

Nu-i adevarat ca nu mai prostii au noroc in viata, au si desteptii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sa se confirme proverbul: "Prost sa fii, noroc sa ai."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca cine are creier se descurca in orice situatie si isi fac singuri norocul iar cei prost nu pot face asta.

| croissant a răspuns:

De prosti ce sunt laughing

| Ichnat a răspuns:

Pentru ca destepti nu au nevoie de acest "impins" de la spate happy

| هوراس a răspuns:

,,Prost sa fi, noroc sa ai,, spune o vorba inteleapta

| Solsagan a răspuns:

Nu există noroc şi ghinion, astea-s chestii cu (,) care idioţii se consolează.

| AllmaGirl a răspuns:

Pentru ca desteptii se descurca singuri laughing

| Tirri28 a răspuns:

Sau " Norocul ti-l mai faci si cu mana ta " daca intelegi ce vreau sa zic happy.

| Sisitta a răspuns:

Ca ASA e viața big grin

| Idk007 a răspuns:

Soarta...