| MaryAlexx a întrebat:

De ce sa nu lucram in strainatate? Motive.
Ps: nu example ca : trebuie sa ne iubim tara, sa nu o dezamagim etc

4 răspunsuri:
| Moew a răspuns:

Pentru ca putem face treaba si aici! Nu trebuie sa plecam in strainatate pentru a o duce mai bine altundeva! Sper ca te-am ajutat

| catyta a răspuns:

Mai bine alegi raul cel mai mic.Nu sti cum va fi acolo, peste ce dai, ce fel de oameni si cum te vor trata acestia.happy

| smartyx a răspuns:

Oriunde in alta parte suntem tratati ca niste intrusi si in foarte putine tari ni se recunosc calitatile (Romanii sunt foarte indemanatici si isteti).
Nu as mai lucra in strainatate daca asta ar insemna sa ma rup de prietenii mei si de familie.
Cel mai bine e sa faci ce crezi tu ca te va ajuta pe viitor astfel incat sa nu-ti lipseasca nimic oriunde te-ai duce.

| ElenaSA a răspuns:

Sa nu lucram daca nu stim sigur unde ne ducem, adica sa nu ne trezim ca muncim si nu suntem platiti sau sechestrati pe undeva. La urma urmei muncesti acolo unde esti bine platit, bine tratat de altii. Poti sa te intorci in tara oricand daca vrei asta.