| SingleForOne a întrebat:

De ce se întâmplă ca băncile să aibă personal tânăr între 20-30 de ani, dar foarte rar sa fie peste 35; iar locurile administrative publice au personal cu o vârstă înaintată, dar foarte rar sa fie între sub 35-30 de ani?

Mi se pare un fapt sociologic foarte ciudat, ca și cum nu ai fi acceptat pe un anume post din cauza vârstei, prea tânăr sau prea în vârstă, nu că ar conta experiența, cunoștințele, sau dorința de a se dezvolta.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ți se pare.

| Catrice a răspuns:

Zău? La toate băncile de la mine din oraș toate au 38+ femei, bărbați, nu contează.

| fg0503 a răspuns:

Eu am observat acest lucru mai mult la magazine, de orice fel