| Anishoara1998 a întrebat:

De ce se invata limbile straina?

Răspuns Câştigător
| x3Ad a răspuns:

Pentru că este necesar. Viaţa este plină de surprize şi niciodată nu ştii la ce să te aştepţi. Poate într-o zi ai ocazia să te duci în altă ţară şi trebuie să ştii anumite lucruri despre ea, plus limba sa. Ce faci? Nu poţi să-ţi ţii translatoru după tine încontinuu, trebuie să te descurci de una singură. Este inutil dacă cunoşti limba maternă şi nu doreşti să înveţi alta. Într-adevăr unele chiar sunt grele de exemplu chineza. Nu oricine are răbdare să o priceapă. Acum, totul se bazează pe engleză... pe oriunde te duci, nu lipseşte din peisaj.

4 răspunsuri:
| Leutzbv a răspuns:

Foarte simplu: o limba invatata, o viata in plus!

| Justmed a răspuns:

Pentru a reusi sa comunicam intre noi in afara granitelor!

| greencity a răspuns:

Din cate vad nu ai invatat corect nici limba ta materna! Rusine! In rest raspunsul e sa poti iesi din tara sa vezi si tu civilizatie si sa porti o conversatie cu lumea!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In general pentru a media relatii diplomatice internationale.Ar mai fi intentia de stabilire in alta tara.Dar cel mai frecvent motiv este ca nu am inventat noi internetul!