| anonim_4396 a întrebat:

De ce tinerilor din ziua de azi le place să meargă la muncă, dar la școală nu le place? Ei nu știu că munca este pentru roboți?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Pentru că ei cred în miracole happyMulti dintre ei cred că dacă lași școala pentru niste bănuți,vei fi bine o viață. Gresit,cat ești tânăr,ai oportunități, cu cât îmbătrânești, scad oportunitățile.
Însă sunt și cazuri în care tinerii sunt nevoiți să muncească pentru a-și întreține părinții sau etc.
Plus că munca nu e pentru roboti, toți trebuie sa muncim mai devreme sau mai târziu, altfel cum am trai?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

"De ce tinerilor din ziua de azi le place să meargă la muncă"

asta e ceva nou

| gabicoo a răspuns:

Ai terminat cu femeile și acum te interesează școala? Văd că nici cu una din aceste teme nu ai avut succes. Poate la chestia asta cu munca vei avea. Succes la săpat șanțuri.

| simplaexsistenta a răspuns:

Cine spune ca le place? Daca ar fi cum le-ar plăcea lor, ar alege sa primească bani pe stat degeaba.

| vlllaaddd a răspuns:

Pentru ca vrem sa facem bani sa ne cumpărăm masini sa ne fie bine si sa ne cumparam ce vrem noi de prin magazine samd

nu ne mai place sa stam pe banii părinților ( unora din noi )

ne place sa facem ce vrem cu banii noștri pentru care muncim pentru ei.

la școală nu stiu ce sa zic.

mie imi place sa merg si la munca si la școală, aici cred ca depinde de fiecare in parte.

Eu de exemplu ma duc la lucru de dimineata si la scoala de dupa-masa.

| ___Enzo a răspuns:

Eu una prefer școala. Nu îmi place munca! Îmi pare rău că am terminat școala! Când aud de școală mi se face dor!