| SmoKeD a întrebat:

De ce tot creste/scade cursul valutar? Dau funda celui mai explicit raspuns.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cursul valutar a unei monede este influentat de mai multi factori, in primul rand cererea si oferta, apoi evolutia valutei la care se raporteaza, situatia economiilor celor doua valute, speculatii, zvonuri, etc. Numai bine!

1 răspuns:
| Alinaka a răspuns:

Cursul este influentat de cerere si oferta sau de dezvoltarea unei economii, cotatii valutare si istoric poti urmarii aici http://www.ecursvalutar.ro/