| GigelETare123 a întrebat:

De ce unele persoane se duc la munci de sclavi cum ar fi manipulant marfă?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se duc la asemenea munci deoarece n-au o calificare, n-au obtinut o slujba mai usoara si au nevote de bani pentru a se intretine si a intretine familia, dupa caz.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă altceva nu știu să facă? Munca e munca oricare ar fi ea, cinstită sa fie.

| johnnny123 a răspuns:

Chiar așa, de ce nu se fac toți directori de bancă sau rockstar-uri?

| GigelETare123 explică (pentru johnnny123):

Să cari saci de 60 de kg nu e muncă.

| johnnny123 a răspuns (pentru GigelETare123):

Poți să le oferi tu un job mai bun din care să poată trăi?

| ReddY25 a răspuns:

Atâta pot

| mODIN a răspuns:

Unii atata pot si trebuie sa traiasca si ei din ceva. Din punctul meu de vedere, bravo lor, sincer. Decat sa vanda droguri sau sa piarda toata viata pe scheme piramidale si "combinatii", mai bine asa.

| haileewatson a răspuns:

Nu toata lumea e la fel de smechera ca tine ca sa fie agent de paza.

| KovacsB a răspuns:

Într-adins, ca să se mire proştii.

| Cipi1212 a răspuns:

Pentru că nu au altă soluție.