| Norisor_Ruxandra_2000 a întrebat:

De ce unii adulti mint, privind varsta lor? De exemplu am intalnit o femeie care zice ca are 30 de ani si o suspectez ca are 37, pentru ca mi-a dat motive de banuiala, cum as putea afla daca are 37 de ani? PS:Femeia este si actrita

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

In primul rând, ea a zis ca are 30 ani? Probabil s-a simțit și prost ca cineva o întreabă vârsta, unele femei nu accepta sa fie întrebate și probabil ca de asta a mințit sau pur și simplu are un motiv pentru care vrea sa se dea mai tânăra decât e și crede ca vârsta e doar un număr, lucru adevărat de altfel.
In al doilea rând, poate chiar are 30 și pare mai in vârsta.

| Violleta2022 a răspuns:

Cere-i buletinul si uita-te la data de nastere.
Poate vrei sa spui ca femeia este "teatrala" nu actrita, adica stie sa "joace" frumos minciuna.

| Norisor_Ruxandra_2000 explică (pentru Violleta2022):

Vorbesc serios femeie e actrita, merg la cursurile ei de teatru
Iar asta cu buletinul e ciudat gen:Hei, imi dai te rog buletinul tau?
Ai alta varianta?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Norisor_Ruxandra_2000):

Ori te multumesti cu ce iti spune ea, ori ii furi poseta si i te uiti in buletin.
Alte variante nu am, ca cei care au angajat-o nu vor da informatia asta, datele personale fiind secrete.

| Freya1 a răspuns:

Femeile nu vor sa isi spuna varsta de la un timp petru ca nu vor sa para batrane vor sa le complimentezi si sa le spui ca arata ca la varsta pe care o mentioneaza.Nu stiu de ce vrei cu tot dinadinsu sa afli si cu ce te ajuta poate chiar atata are iar daca nu asta e nu e problema nimanui