| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii oameni copiaza alti oameni? laughing Multe cunostinte ma copiaza, fac aceleasi etape pe care le fac si eu in viata, daca le zic ca vreau sa fac lucrul x, se apuca si ei imediat sa fac acel lucru si mi se pare foarte ciudat.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Anormali

Bula
| Bula a răspuns:

Acei oameni n-au idei proprii bune si te considera referinta de incredere.
Fii mandru, ai putea sa le fii conducator!winking

| Frank51 a răspuns:

Suntem făcuți să "furăm" de la alții, meserie, cunoștințe, chiar și unele aspecte din personalitate. Cunosc o fată care adora accentul de ardelean, dar nu are, așa că se chinuie să vorbească cu accent.

| VoidEternal a răspuns:

Intrebarea ta mi se pare din categoria "first world problem".

De ce te-ar deranja? Tu iti vezi de probleme tale si lasi lumea in pace sa faca ce vrea. Nu inteleg de ce ar fi o problema. Nu iti diminueaza nimeni meritele muncii tale daca fac si ei ceva asemanator.

| dinaprilie a răspuns:

Dupa cum si expresia monkey see monkey do. E ceva comun.dnt wry!

| UserRo10 a răspuns:

Lipsa lor de personaliate plus o chestie de-a noastra a romanilor "daca are el eu de ce sa nu am"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din admirație.

| Anuket a răspuns:

Atâta pot ei.

| Pnin a răspuns:

Ce lucruri extraordinare faci și originale pe care nu ar mai putea nimeni sa le faca natural?

| meli120 a răspuns:

Pentru ca lumea duce lipsa de idei. Acei oameni gestioneaza mai bine riscurile sau mai degraba nu se gandesc la ele.
Cei cu idei, raman cu ele de obicei...

| Dgecko a răspuns:

Nu le mai spune ce vrei sa faci.

| IonColchidan a răspuns:

Oamenii pe care ii copiem reprezinta cred niste modele. Totusi nu suntem chiar la fel, o copiere mecanica de la alfa la omega nu cred ca ar fi ce mai potrivita alegere. Copiere dar nu in intregime