| Senorita2000 a întrebat:

De ce vreti sa inceapa scoala? Cel mai reusit raspuns primeste fundita

Răspuns Câştigător
| anUcy a răspuns:

Stii ca de fiecare data cand suntem la scoala ne dorim vacanta, iar cand suntem in vacanta asteptam cu sufletul al gura scoala.Asa suntem noi oamenii, intr-o continua schimbare si o nemarginita dorinta de ceva nou.Personal, imi doresc sa inceapa scoala in special sa ma intalnesc cu colegii mei, de care sincer mi-e foarte dor.Cand ma gandesc la ceea ce il face special pe fiecare dintre ei, mi se umple sufletul de bucurie.Chiar intr-una din zilele precedente ma gandeam la momentele de inceput de clasa a IX-a(acum trecand in clasa aX-a), cand nu ne cunosteam unii pe ceilalti si mai apoi cum au evoluat lucrurile:am legat pretenii, am facut atatea nazbatii, fuga toata clasa de la ora, cum incercam sa o impacam pe diriga(care este foarte de treaba) atunci cand era suparata pe noi.Dar asa este:fiecare an de liceu iti aduce ceva special, ceva nou, diferite intamplari care daca pe moment ne supara, mai tarziu ne amintim cu drag de ele. Ceea ce este insa cel mai trist este faptul ca ramanem doar cu amintirile:cateva caiete de amintiri completate in timpul pauzelor sau in ora pe furis sau pozele facute in parc cu gasca.De accea trebuie sa profitam din plin de toate momentele adolescentei.

9 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

La mine e diferit am intrat la liceu şi am multe motive să înceapă şcoala. Motivele mele sunt că cunosc foarte multe persoane, colegi, profesori. Îmi fac prieteni noi, e o altă instituţie, fete blushing. Dacă am trecut întra 9-a sunt şi alte materii, alte clase. Foarte multe motive am. Poate mă voi descurca mai bine la liceu decât la şcoală, o să îmi fac o altă reputaţie faţă de colegi şi profesori decât cum aveam la şcoală în generală.

Se mai spune că ani de liceu sunt cei mai frumoşi ani din şcoală.
Foarte multe motive, pot să îţi mai spun dar mă cam grăbesc acum big grin
Baftă

| Razvan94 a răspuns:

Cine a spus ca vrea?

| RockLegend a răspuns:

Pai... nimeni nu vrea

| BrOnaJeu a răspuns:

Iti revezi vcolegii profesorii, aflii ce mai e nou, ajungi mai repede la maturitate; poate vine un coleg nou si iti mai faci un prieten; etc!

| catalin_8409 a răspuns:

Vreau sa inceapa scoala ca sa ma intalnesc cu colegii si dupaceea as vrea sa se termine iar laughing)

| VanessaM a răspuns:

Pentru ca:1.Is satula de vacanta; 2.acuma sunt in a 9a si vreau sa imi cunosc noii colegi; 3. abia astept sa ma distrez in primul an de liceu!happy

| Wehrmacht a răspuns:

Ca sa se termine...nu incepe, nu se termina...

| tarceavlad5447 a răspuns:

Ca sa invatam

| XxBalonasheeXx a răspuns:

Ca sa ne batem joc de colegi laughing))